Pokojný priebeh prezidentských volieb narušili dva prípady, ktoré spôsobili, že moratórium sa o pár minút predĺžilo. V prvom prípade členka volebnej komisie ráno zaspala a bolo nutné nájsť náhradníčku. Druhý prípad je však omnoho vážnejší, keďže sa opitý volič rozhodol ukradnúť volebnú urnu.

Nezvyčajná situácia nastala v Malackách, keď sa jedna zo členiek volebnej komisie nedostavila v určenom čase do volebnej miestnosti, keďže zaspala. Musela sa tak nájsť náhradníčka, čím sa možnosť voliť pre občanov predĺžila o 32 minút. Absolútne bizarný stav však nastal v obci Medzany, kde opitý volič chcel ísť voliť, no situácia sa náhle vyostrila.

Pre verejnosť neznámy muž je dokonca poslancom v obci, pričom celý incident opísala polícia. ,,V Medzanoch, okres Prešov, značne intoxikovaný muž zobral volebnú urnu a rozsypal ju na ulici. Policajti ho chytili, keď sa skrýval v kríkoch,” informuje na sociálnej sieti. Voľby tak museli byť prerušené, pričom majú občania možnosť voliť aj po desiatej hodine večer. Moratórium sa tak oficiálne predĺžilo do 23:16 hod.

Zdroj: Facebook/Polícia SR  |  Foto: Facebook/Polícia SR, Pixabay