Nielen počas sviatkov má polícia čo robiť s vodičmi, ktorí si sadnú za volant po požití alkoholu, no ostražití musia byť aj v bežný pracovný deň. Tento raz verejnosť informovala o žene, ktorá neváhala šoférovať s takmer troma promile!

Vlastné zdravie, rešpekt voči ostatným vodičom ani tragické udalosti z predchádzajúcich dní niektorým nezabránia, aby si sadli za volant po požití alkoholu. Ďalšou vodičkou, ktorá mimoriadne riskovala, je 41-ročná žena. V smere na Bratislavu mala nebezpečne prechádzať z pruhu do pruhu, pričom pri obci Voderady jej bielu Fabiu odstavili diaľniční policajti.

Lucia, ktorá údajne na prvý pohľad pôsobila triezvo, bola podrobená dychovej skúške. „Jej výsledok bol neuveriteľných 2,75 promile. Diaľničiari vodičku obmedzili na osobnej slobode a previezli na oddelenie. Auto označili pracovníci diaľničnej patroly a onedlho ho prišla odviesť jej triezva známa,“ uviedla polícia.

Tá ženu rieši v tzv. superrýchlom konaní, pričom jej momentálne hrozí ročný pobyt vo väzení. „Žiadame vodičov, aby si konečne vstúpili do svedomia a šoférovali len s triezvou hlavou. Alkohol za volantom môže zabíjať!“ dodáva polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia SR- Trnavský kraj