Koncom letných prázdnin šokovala Ukrajinu tragická samovražda len 8-ročného chlapčeka, ktorý dobrovoľne vyskočil z deviateho poschodia bytového domu. Podľa susedov tak mal urobiť z dôvodu katastrofálnych životných podmienok, pričom mal byť týraný vlastnými rodičmi.

26. augusta vo večerných hodinách vyhasol život len 8-ročného Antona, ktorý po incidente s rodičmi nezvládol svoj smútok. Z bytu na deviatom poschodí sa rozhodol dobrovoľne vyskočiť z okna, pričom privolaný lekár mohol už len skonštatovať smrť. Ako uviedla pre ukrajinskú televíziu ICTV suseda Žanna, v inkriminovaný večer počula, ako na neho rodičia kričali a následne ho zbili kvôli roztrhanému oblečeniu.

„Potom všetko stíchlo a ja som počula rýchle kroky dieťaťa. Uplynulo niekoľko sekúnd, a keď sa telo dotklo zeme, bolo to strašný buchot. Pozrela som sa z okna kuchyne a uvidela som chlapca ležiaceho dole. Zavolala som sanitku a políciu,“ povedala žena pre televíziu a jej slová potvrdili ďalší svedkovia z bytového domu.

Vzhľadom na skutočnosť, že polícia vyšetruje smrť dieťaťa ako samovraždu, rodičia mohli opustiť byt, ktorý mali v prenájme a momentálne sa nachádzajú na neznámom mieste. Na verejnosť sa však dostala i verzia, že Anton bol po dopade z deviateho poschodia nahý a jeho matka s otcom pod vplyvom alkoholu.

Nakoľko sa o neho podľa slov riaditeľky školy, ktorú chlapec navštevoval, nezaujímali, a taktiež si siahol na život, rodičia sú trestne stíhaní za neplnenie si rodičovských povinností. V prípade dokázania viny im hrozí päť rokov vo väzení.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ICTV | Foto|Video: YouTube