Pri tragickej zrážke prišiel o život 37-ročný Poliak, ktorý šoféroval osobný automobil v smere od Rožňavy na Rimavskú Sobotu. Po čelnom náraze s nákladným vozidlom Scania utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Na ceste I/16 pri Gemerskej Panici v okrese Rožňava prišlo k čelnej zrážke osobného automobilu s nákladným autom. Vozidlo značky Renault Trafic viedol 37-ročný Poliak, ktorý za presne nezistených okolností prešiel do protismeru.

Naproti mu však išla nákladná súprava zn. Scania, ktorú viedol 41-ročný muž z Rožňavy, pričom požitie alkoholu u neho nebolo preukázané. Po čelnej zrážke podľahol zraneniam vodič Renaultu, prípadná hladina alkoholu v krvi sa bude zisťovať pri pitve. Škoda bola vyčíslená na 54 000 €.

„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rožňave v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody, miera zavinenia jej účastníkov a bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol na mieste udalosti,“ informuje polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: Polícia SR – Košický kraj