Veľká tragédia sa odohrala blízko afrického mesta Konakry v Guinei. Autobus narazil do neoznačeného odstaveného kamióna. Havária si vyžiadala životy dvoch mladých futbalistov a šoféra.

K tragédií došlo v pondelok večer v africkom meste Konakry, keď sa autobus s futbalistami vracal zo zápasu domov. Vozidlo nabúralo do odstaveného a neoznačeného kamióna. Na mieste zahynul mladý futbalista z klubu Wakriya AC Alfred Kargbo, kým stredopoliar Aboubacar Camara spolu s vodičom autobusu skonali v utorok v nemocnici, do ktorej boli prevezení v kritickom stave.

Obranca z tímu pod 17 rokov Issiaga Camara sa nachádzal rovnako v kritickom stave, no podľa informácií USAtoday sa jeho stav zlepšuje. Ďalší hráči, ako aj kapitán tímu utrpeli ľahšie zranenia.

Podľa všetkého sa odstavený kamión pokazil, no nezapol výstražné svetlá ani iné bezpečnostné prvky. Futbalový klub, ktorý je na štvrtej priečke v domácej najvyššej súťaži, uviedol, že telo Kargba bude na žiadosť rodiny repatriované. V piatok sa zorganizuje pamätná rozlúčka na národnom štadióne v Konakry.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: eu.usatoday.com │ Foto: Twitter, Pixabay