Zo sveta filmového šoubiznisu prišla tragická správa. Vo veku 87 rokov zomrel úspešný poľský herec, ktorý sa okrem divadla venoval aj filmovej tvorbe. Preslávil sa v známej snímke Štyria tankisti a pes. Jeho život vyhasol v nedeľu pri požiari domu, kde umelec žil celkom sám. Príčina požiaru je zatiaľ neznáma.

Vo veku 87 rokov zomrel Piotr Wysocki. Poľský herec, ktorý pôsobil v Divadle Juliusza Osterwy v Lubline, mal prísť o život za tragických okolností. Ako informuje portál Polsat News, umelec uhorel v nedeľu vo svojom dome v obci Trzciniec. Pri požiari nehnuteľnosti, kde žil herec celkom sám, museli zasahovať približne tridsiati hasiči. Príčina nešťastia nateraz nie je známa a okolnosti sú predmetom vyšetrovania.

Smutnú správu potvrdila na sociálnej sieti polícia, no i hercov syn Jan Niewada-Wysocki. Piotr sa pritom do povedomia fanúšikov zapísal najviac účinkovaním v poľskom seriáli Štyria tankisti a pes. Snímka zachytáva život štvorčlennej posádky poľského tanku a ich psa Šarika, pričom zaznamenáva vojnové obdobie oslobodenia Poľska až po záverečnú bitku o Berlín. Wysocki v ňom stvárnil poručíka Kozuba. Slovensko zarmútila smrť významného politika a novinára.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: polsatnews.pl | Foto: Twitter, FB/Policja Lubelska