Záchranári v posledných dňoch zasahovali hneď trikrát na rovnakej adrese. Ide o nezvyčajný prípad, ktorý zaujal nielen zdravotníkov, ale aj mužov zákona. Všetko má nasvedčovať tomu, že Slováci popíjali nekvalitný alkohol, v dôsledku čoho sa zrejme otrávili metanolom.

Zdravotníci boli v utorok (23. mája) vyslaní do chatovej oblasti Moňov v Košiciach, kde našli 44-ročného muža vo vážnom stave. Okamžite bol prevezený do košickej nemocnice, pričom je v kritickom stave a bojuje o život.

Sanitka však na danom mieste zasahovala aj vo štvrtok (25. mája), keďže polícia našla v jednej z chatiek 66-ročného muža bez známok života. Obhliadajúci lekár na mieste vylúčil cudzie zavinenie a nariadil pitvu na zistenie presnej príčiny smrti.

O pár hodín neskôr zaznamenali na tiesňovej linke telefonát opäť zo spomínanej oblasti. Policajti po príchode preverili informáciu, pričom našli telo 43-ročnej ženy. Aj v tomto prípade bolo vylúčené cudzie zavinenie a obhliadajúci lekár nariadil pitvu.

Vyšetrovanie malo ukázať, že trojica ľudí popíjala nekvalitný alkohol, v dôsledku čoho sa zrejme otrávili metanolom. Neznáma tekutina bola vzatá na expertízne skúmanie. Séria prípadov otráv metanolom bola nočnou morou v Česku v septembri 2012, keď zomrelo 26 osôb a desiatky ľudí utrpeli trvalé poškodenie zraku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk, FB/Polícia SR-Košický kraj  |  Foto: TV Markíza, Unsplash, FB/Záchranná služba Košice