Záchranné zložky zasahovali v nedeľu vo večerných hodinách v Bratislave na Ševčenkovej ulici, kde došlo k tragickej udalosti. Len 35-ročná žena mienila svoje trápenie ukončiť skokom z jedenásteho poschodia bytového domu, pričom sa jej v tom snažil zabrániť jeden zo záchranárov.

„Hasiči boli vyslaní na Ševčenkovu ulicu do bratislavskej Petržalky. Po príchode na miesto bolo zistené, že na 11. poschodí sedí osoba na okennom parapete,“ uviedla Katarína Križanová z Prezídia HaZZ ohľadom nešťastia. Práve z tohto dôvodu záchranári využili lezeckú techniku, pomocou ktorej chceli žene zabrániť v skratovom konaní.

Počas náročného manévru, kedy sa k nej hasič mienil dostať pomocou zlaňovacieho zariadenia zo strechy, však došlo k nečakanému zvratu. Ako uvádza portál čas.sk, v momente, kedy sa záchranár priblížil k osobe, aby ju bezpečne dostal do bytu, žena zoskočila z parapetu, pričom náraz neprežila.

„Ide o nešťastie nielen pre ženu, ktorá sa takýmto spôsobom rozhodla ukončiť svoj život, ale aj pre zasahujúceho záchranára. Postup pri zásahu bol jediným možným riešením, nešlo o zlyhanie zo strany zásahových zložiek a taktika bola zvolená správne,“ povedal pre denník bezpečnostný analytik Radovan Bránik, ktorý je zároveň presvedčený, že zásah nie je možné vyhodnocovať, nakoľko v hre bolo viacero stresových faktorov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk