Najbližší príbuzní a priatelia len 18-ročného mladíka ostali zdrvení potom, ako polícia z Popradu potvrdila jeho tragické úmrtie. Miestna hliadka bola v pondelok (22. júna) vyslaná ku kameňolomu v Poprade, kde sa mali ísť kúpať traja tínedžeri, pričom jeden z nich sa už domov, žiaľ, nikdy nevráti.

Polícia Slovenskej republiky informovala verejnosť o tragickej udalosti, kedy o život prišiel len 18-ročný mladík. Ako uviedla, včera popoludní bola hliadka Obvodného oddelenia PZ privolaná ku kameňolomu v Poprade – Kvetnici, kam sa išli kúpať tri osoby. 15 a 16-roční chlapci zo Štrby boli v čase príchodu záchranných zložiek už na brehu, kým sa tretí mladík stratil pod hladinou vody.

Ako uviedli pre portál čas.sk svedkovia, chlapci mali byť podgurážení, pričom sa vybrali do vody, kde si ich už všimla iná skupina mladíkov. Tí okamžite vytvorili živú reťaz, aby topiacich sa dostali z vody, avšak 18-ročného Ruda sa im vytiahnuť nepodarilo. „Tretí bol veľmi silný. Nevládal a vytiahnuť ho bolo nad naše sily. Ponoril sa a už sme ho nevideli,“ uviedol 17-ročný svedok Ivan pre čas.sk. Polícia len pred okamihom potvrdila, že jeho telo bolo nájdené po 14. hodine potápačmi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol, cas.sk | Foto: FB/Polícia SR – Prešovský kraj