Vo štvrtok došlo v jednej z najobľúbenejších lyžiarskych destinácií Slovákov k veľkej tragédii. Na svahu na Chopku Juh došlo k zrážke lyžiarov, pričom jeden z nich nehodu neprežil.

Obľúbené lyžiarske stredisko na Chopku Juh v okrese Brezno sa stalo vo štvrtok svedkom tragickej udalosti. Ako informuje banskobystrická polícia, na svahu došlo k zrážke dvoch lyžiarov, pričom jeden nehodu neprežil.

Podľa Nového Času má ísť o turistu bieloruskej národnosti, ktorý si sem prišiel zalyžovať. Portál iMeteo doplnil zdrvujúce detaily tragédie. Lyžiar mal pred smrťou zletieť mimo svah, pričom na miesto okamžite dorazila Horská záchranná služba. Po resuscitácii muža naložili do vrtuľníka, no, žiaľ, ani napriek najväčšej snahe sa nepodarilo 28-ročného mladíka zachrániť. Na svahu má byť viditeľný krvavý šrám.

Druhý lyžiar mal utrpieť poranenie hlavy a hrudníka, s ktorými bol prevezený do nemocnice. Polícia aktuálne vyšetruje presnú príčinu tragédie a vyzýva lyžiarov na väčšiu opatrnosť a nepreceňovanie svojich schopností. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Zdroj: cas.sk, imeteo.sk │ Foto: Facebook/Polícia SR – Banskobystrický kraj