V piatok došlo na Donovaloch k obrovskej tragédii. Počas známych pretekov s názvom Donovalský drapák totiž vyhasol jeden život. 47-ročný muž, ktorý sa pretekov zúčastnil, po dobehnutí do cieľa skolaboval. Záchranárom sa ho už, žiaľ, nepodarilo oživiť.

V piatok sa konali v krásnom horskom prostredí na Donovaloch preteky s názvom Donovalský drapák. Sily si počas pekného dňa zmerali bežci, pričom 47-ročný muž, rovnako ako ďalší účastníci, dobehol do cieľa. Krátko po skončení pretekov však upadol do bezvedomia, pričom nemal prítomné životné funkcie.

O snahe záchranárov informuje na svojej stránke Horská záchranná služba: “Po príchode horských záchranárov už prebiehala základná KPR vykonávaná pretekármi s lekárskym vzdelaním, ktorí boli na mieste a asistenčnou záchrannou službou. Krátko na to prišla na miesto posádka RZP Staré Hory a spoločne s HZS pokračovali v rozšírenej KPR. V priebehu niekoľkých minút na miesto prišla aj posádka RLP z Banskej Bystrice.”

Pretekára, ktorý nemal ani 50 rokov, sa však napriek obrovskej snahe už zachrániť nepodarilo. Nateraz nie je jasné, čo sa podpísalo pod náhly kolaps a úmrtie muža. Hoci Slovensko sužujú suché dni s vysokými teplotami, v piatok extrémne horúčavy nepadli. O život prišiel aj 46-ročný Slovák počas nehody v Chorvátsku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: hzs.skFoto: FB/Horská záchranná služba