K tragédii došlo začiatkom marca na lyžiarskom svahu na strednom Slovensku. Na Donovaloch bola Horská záchranná služba privolaná k 49-ročnému mužovi, ktorý začal pociťovať srdcovú nevoľnosť. Napriek snahe sa jeho život zachrániť nepodarilo.

Ako informuje Horská záchranná služba, ešte 4. marca bola privolaná k 49-ročnému mužovi počas lyžovačky na Donovaloch, keď začal pociťovať srdcovú nevoľnosť. Na Novej holi k nemu urýchlene prišli záchranári, no jeho stav sa začal zhoršovať.

Po zahájenej resuscitácii dorazil na miesto aj vrtuľník s leteckými záchranármi z Banskej Bystrice, ktorí pokračovali 50 minút v rozšírenej resuscitácii. Napriek obrovskej snahe sa už muža oživiť nepodarilo.

Lyžiar Roman pritom podľa informácii portálu Zregiónu zanechal za sebou 14-ročného syna Viktora. Chlapec je talentovaný hokejista a má našliapnuté na športovú budúcnosť. Koncom roka 2022 s tímom Mad East Select navštívil v Montreali aj hviezdu Juraja Slafkovského. Práve otec, o ktorého prišiel, mu mal poskytovať v aktivite veľkú oporu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hzs.sk, banskabystrica.zoznam.sk | Foto: hzs.sk