Na Dunaji došlo v stredu vo večerných hodinách k obrovskej tragédii. V priebehu pár minút sa potopila výletná turistická loď s približne 30 pasažiermi. Sedem z nich už, žiaľ, nežije, ďalších 21 je stále nezvestných. Medzi hľadanými sú aj dve deti.

V stredu večer došlo na Dunaji v maďarskom hlavnom meste Budapešť k veľkej tragédii. Okolo 22. hodiny sa výletná loď s názvom Morská panna zrazila s ďalšou luxusnou hotelovou loďou Viking Sigyn s 95 kajutami. Na palube malej lode sa nachádzalo približne 30 turistov z Južnej Kórei, okrem toho aj dvaja sprievodcovia, fotograf a dvaja maďarskí členovia posádky.

Správy agentúry Reuters hlásia, že aktuálne sa potvrdila smrť 7 turistov, pričom ďalších 21 je stále nezvestných. Medzi hľadanými sú aj dve deti. Potápači a záchranné zložky hľadali pasažierov počas celej noci pomocou silných reflektorov, no prácu im sťažuje dážď, ktorý okrem zhoršenej viditeľnosti zosilňuje prúdy v Dunaji. Okrem toho je teplota vody okolo 10 až 12 stupňov, čo tiež znižuje šance na prežitie.

Rodinám turistov už juhokórejský prezident sľúbil pomoc a na miesto vyslali desiatky záchranárov a špecialistov. Hovorca maďarskej záchrannej služby Gyorfi ale vyslovil smutné prognózy: “Nechcem povedať, že už nie je žiadna nádej, takže radšej poviem, že je minimálna šanca na nájdenie nezvestných. Nie je to len kvôli teplote vody, ale aj kvôli silným prúdom v rieke, pare nad vodným povrchom, ako aj oblečeniu ľudí, ktorí spadli do vody,” dodáva.

Zdroj: reuters.com │ Foto: YouTube/euronews (in English), Twitter