Včera (14. júla) v poobedňajších hodinách došlo v dánskom zábavnom parku k obrovskému nešťastiu. Pod horskou dráhou sa nachádzali desiatky ľudí vrátane rodinných príslušníkov malého dievčaťa, pričom sa mohli na tragický moment iba bezmocne prizerať.

V dánskom meste Aarhus došlo ku tragédii priamo pri jazde na horskej dráhe. Na stroji, na ktorom sa v danom čase nachádzali desiatky detí, sa utrhol zadný vozeň. V poslednom vozíku sa nachádzalo 14-ročné dievča, ktoré, žiaľ, utrpelo zranenia nezlučiteľné so životom.

Úraz utrpel aj 13-ročný chlapec, ktorý bol prevezený do nemocnice. Podľa informácií televízie TV2 bolo počuť obrovskú ranu a návštevníci následne videli odtrhnutie posledného vozňa. Na miesto boli vyslané všetky záchranné zložky a zábavný park bol uzavretý do odvolania. Ľuďom, ktorí boli svedkami nehody, bola ponúknutá psychologická pomoc.

Horská dráha je vysoká 25 metrov a vozíky počas jazdy dosahujú maximálnu rýchlosť 70 kilometrov za hodinu. Príčinu nešťastia momentálne vyšetruje polícia. Každý kolotoč si vyžaduje pravidelnú údržbu a kontrolu mnohých prvkov nachádzajúcich sa na stroji. Muži zákona tak musia zistiť, či boli dodržané aj všetky bezpečnostné opatrenia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: nyheder.tv2.dk  |  Foto: FB/Tivoli Friheden