V piatok (16. júla) zasahovali záchranné zložky na železničnom priecestí v Senici, kde došlo k fatálnej tragédii. V ranných hodinách tu došlo k stretu vlaku a nákladného vozidla, čo si, žiaľ, vyžiadalo život mladého, len 35-ročného muža.

Krátko po 8. hodine ráno došlo na nechránenom železničnom priecestí v Senici, pri vjazde do priemyselnej zóny, k tragédii. Ako uviedla polícia, podľa prvotných informácii mal 58-ročný kamionista vojsť do dráhy cúvajúcemu nákladnému vlaku, pričom 62-ročný rušňovodič už nemal šancu zrážke zabrániť.

Žiaľ, na stojke posledného vagóna sa nachádzal 35-ročný posunovať, ktorý pri nešťastí utrpel fatálne zranenia. Tým podľahol priamo na mieste nehody, kým vodič a rušňovodič vyviazli bez zraneni. Policajti ich podrobili dychovým skúškam, obe s negatívnym výsledkom.

„Vyzývame vodičov, aby nevstupovali na železničné priecestie bez toho, aby sa presvedčili, že nehrozí nebezpečenstvo zrážky. Najmä na malých, nechránených priecestiach, mávajú vodiči pocit, že v tom čase tadiaľ vlak určite nemôže ísť. Môže a buďte si istí, že pokiaľ pôjde, niekoľkotonový kolos zastaviť nestihne,“ uviedla polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol