Na Silvestra to bolo rok, čo náhle zomrela televízna redaktorka Leona Kočkovičová Fučíková († 32). Pracovala ako redaktorka pre RTVS, v minulosti patrila aj do tímu televízie JOJ, kde sa podieľala na reportážach pre Krimi Noviny. Mladej mamičke sa však nečakane priťažilo na lyžovačke, pričom polnočných osláv sa už nedožila.

Leona sa spoločne s rodinou rozhodla privítať Nový rok 2017 na lyžovačke. Náhle sa však prestala cítiť dobre a nakoniec sa rozhodla ísť na pohotovosť. Manželovi sa sťažovala, že jej tŕpnu prsty na pravej ruke, no žiaľ, pomôcť sa jej už nikomu nepodarilo.

Redaktorkin manžel Ivan po pár dňoch od smrti manželky vysvetlil, že Fučíková zomrela na následky masívneho krvácania do mozgu. Trpela totiž akútnou leukémiou, pričom túto diagnózu jej určili až pri transporte do nemocnice. ,,Upadla do kómy, dostala krvácanie do mozgu a zomrela pred polnocou,“ povedal v tom čase trúchliaci vdovec.

Celá rodina bola v šoku, keďže moderátorka pravidelne darovala krv a nič nenasvedčovalo tomu, že by bola chorá. Posledné zbohom dala rodina Leone vo štvrtok 5. januára 2017 poobede v krematóriu v Nových Zámkoch. Rozlúčiť sa prišla najbližšia rodina a bývalí kolegovia.

Na fantastickú manželku, matku, dcéru, vnučku i kolegyňu spomíname s láskou!

Foto: Facebook/ Leona Kočkovičová Fučíková