Uplynulý víkend zasiahla mesto Revúca mimoriadna tragédia. Len týždeň pred Vianocami prišla o život malá Ivanka († 4), na ktorú spadol v nedeľu podvečer starý televízor tak nešťastne, že dievčatko bolo na mieste mŕtve.

Pre rodičov z Revúcej sa zrútil celý svet. Počas uplynulej nedele sa spolu hrali súrodenci Ivanka, Mirka (2) a Dávidko (6) pri televízore, pričom nikto nemohol tušiť, že už o chvíľu sa udeje nečakaná tragédia. „Nový sa nám pokazil, a tak sme mali asi dva mesiace tento starý. Bola to len chvíľočka, žena sa otočila k sporáku a zrazu počula obrovský buchot,“ uviedol pre Nový Čas otec Ivan.

Ten sa mal práve v čase nešťastia nachádzať v pivnici, kým s deťmi bola v okamihu iba matka Jozefína, ktorá bežala dcére okamžite na pomoc. Dievčatko malo počas hry so súrodencami omylom strhnúť televízor, ktorý sa naň zvalil i s obývacou stenou. „Už som jej nedokázal pomôcť a rovnako ani záchranári. Družka sa z toho všetkého psychicky zrútila. Nebudeme mať tento rok žiadne Vianoce,“ dodal otec Ivan, ktorý okamžite vyletel z pivnice, nakoľko počul krik a plač.

„Okolnosti incidentu sú predmetom vyšetrovania. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ zakončila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Zdroj: čas.sk