Banskobystrická polícia informovala len pred pár hodinami verejnosť o smutnej správe. Tohtoročné leto je ešte len v polovici, no už prišlo pod vodnou hladinou o život niekoľko ľudí, a dokonca aj detí. Najnovšie sa na strednom Slovensku utopil len 27-ročný mu.

Banskobystrická polícia pred pár hodinami zverejnila smutné správy. Počas víkendu dostali hlásenie o mladom mužovi, ktorý vo vodnej nádrži Teplý vrch odrazu zmizol pod vodnou hladinou. Vo večerných hodinách sa podarilo telo 27-ročného Slováka nájsť, no, bohužiaľ, bez známok života.

Polícia upozorňuje, že ide už o štvrtú obeť kúpania v banskobystrickom kraji počas tohtoročnej kúpacej sezóny. Záujemcom o plávanie v nádržiach odporúčajú, aby si zvážili bezpečnosť lokality, svoje zdravotné problémy, ktoré môžu vyústiť do srdcového kolapsu, ako aj triezvo zhodnotili plavecké schopnosti.

Nie je hanbou plávať radšej v plytkej vode, ale s vedomím, že aj v prípade problémov je vám pomoc nablízku a nestratíte sa pod hladinou,“ dodáva polícia. Na záver tiež upozorňuje, aby plavci nikdy nevstupovali do jazera pod vplyvom alkoholu. Len pred pár dňami prišiel pri horolezectve v Tatrách o život len 56-ročný Slovák.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Polícia SR – Banskobystrický kraj