Na východe Slovenska došlo vo štvrtok popoludní k obrovskej tragédií. O život prišlo len 2-ročné dievčatko, ktoré stálo pred rodinným domom mimo cesty. Pri cúvaní do neho narazilo vozidlo značky Ford, pričom dievčatko sa nepodarilo oživiť ani privolaným záchranárom.

Východ Slovenska vo štvrtok popoludní poznamenala obrovská tragédia, ku ktorej došlo v obci Šarišské Jastrabie. O život pritom prišlo len 2-ročné dievčatko: “Pred jedným z rodinných domov na mieste mimo cesty, vodič na osobnom vozidle zn. Ford cúval, pričom s vozidlom narazil do dvojročného miestneho dievčatka. Malá slečna spadla na zem, kde ostala ležať bez známok života,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Prešove Jana Ligdayová.

Hoci sa záchranári snažili dievčatku pomôcť, napokon už nemohli urobiť nič viac. “Privolaný obhliadajúci lekár skonštatoval smrť a nariadil vykonať zdravotno-bezpečnostnú pitvu,” dodala. Príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Ľubotín už začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Bližšie podrobnosti o tom, ako presne k hroznému incidentu došlo a čo mu predchádzalo, zatiaľ nie sú známe. Polícia však vodičov varuje, aby zvýšili ostražitosť voči deťom najmä v čase letných prázdnin a voľna. “V tento prázdninový čas dávajme na nich o to väčší pozor, veď ich život a zdravie sú pre nás to najcennejšie!” Úprimnú sústrasť rodine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove │ Foto: Facebook/Polícia SR – Prešovský kraj