Na východnom Slovensku došlo v pondelok 26. februára k zraneniu dvoch detí. Stalo sa tak, keď chcela žena zapnúť autorádio v aute. Namiesto toho však pretočila kľúčom, nachádzajúcom sa v spínacej skrinke. 

Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mesárová, k zraneniu detí vo veku 7 a 13 rokov došlo v meste Veľké Kapušany (okres Michalovce) okolo obeda.

„Miestna 34-ročná žena si sadla na miesto vodiča do vozidla zn. Škoda Felícia, ktoré bolo zaparkované na Čičarovskej ulici na voľnej ploche mimo komunikácie. Žena chcela zapnúť autorádio v aute, pričom namiesto toho pretočila kľúčom, ktorý sa nachádzal v spínacej skrinke. Následne došlo k naštartovaniu vozidla, ktoré sa pohlo vpred. Pred vozidlom sa nachádzali dve deti, do ktorých vozidlo narazilo a zranilo ich,“ uviedla hovorkyňa pre info.sk. 

Predbežné lekárske správy hovoria o ťažkých zraneniach, ktoré utrpeli staršie dieťa, mladšie sa podľa informácií zranilo ľahko. Podľa slov Jany Mesárovej nie je žena držiteľkou vodičského oprávnenia. Požitie alkoholu však u nej zistené nebolo.

Škoda na vozidle bola vyčíslená na 300 eur a polícia v súvislosti s touto udalosťou začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania.

Zdroj: info.sk, ilustračné foto/YouTube