Inak ako tragédiou sa nedá nazvať zrážka dvoch vlakov, ktorá sa udiala v nočných hodinách. Potvrdené sú zatiaľ štyri obete, ďalších viac ako dvadsať osôb je zranených.

Pri čelnej zrážke rýchlika Regio Jet 1021 s nákladným vlakom v blízkosti Pardubíc si vyžiadala štyri životy. Nehoda sa stala v stredu večer krátko pred 23. hodinou. Ďalší traja ľudia utrpeli ťažké zranenia a viac ako 20 ľudí bolo ľahko zranených. Údaje sa však stále môžu zmeniť. Príčina nehody je predmetom vyšetrovania.

Vlak číslo RJ 1021 spoločnosti Regio Jet smerujúci z Prahy do Košíc sa čelne zrazil s nákladným vlakom ČD Cargo, ktorý prevážal karbid vápenatý. „Prvé dva vozne nákladného vlaku boli prázdne, takže k ďalšej nehode nedošlo,” bolo povedané pre redakciu českej televízie. V čase nehody bolo vo vlaku RJ viac ako 300 cestujúcich. Predný vozeň rýchlika bol vážne poškodený, z neho sú zrejme aj obete, no tieto informácie bližšie polícia nezverejnila.

„Cítili sme náraz, počuli sme rinčanie skla a potom sme začali plakať. Cestovali sme vo vozni hneď za prevráteným. V tom našom bolo veľa ľudí zranených. Našťastie sme vyviazli bez zranení,” povedal jeden z cestujúcich, ktorí necestoval sám.

ZÁBERY Z MIESTA NEHODY

Tragédia na juhu Slovenska: Len 15-ročnému chlapcovi nebolo pomoci!

Zdroj: Novinky.cz | Foto: Depositphotos