Tragický piatkový večer neďaleko slovenských hraníc. Dve deti prišli o život pri dopravnej nehode, pri ktorej vozidlo, v ktorom sa viezli, skončili v poli.

K udalosti došlo pri meste Vyškov na ceste II. triedy č. 430. Miesto tragédie leží vzdušnou čiarou od slovenských hraníc menej ako 50 kilometrov.

„Krátko po pol ôsmej večer došlo na ceste II/430 pred Vyškovom k tragickej havárii osobného vozidla. Podľa prvotných informácií mal vodič automobilu Mazda ísť od Rousínova v smere na Vyškov, keď mal predbiehať iné vozidlo. Po dokončení manévru ale z doteraz nezistených príčin dostal šmyk, vyšiel mimo komunikácie a skončil v poli. Vo vozidle cestovali štyri osoby, z toho dve malé deti. Obe deti na mieste bohužiaľ zomreli, jedno sa ešte snažili oživovať záchranari, no bezvýsledne.“

„V čase nehody deti nesedeli v detských autosedačkách. Test na drogy bol negatívny. U vodiča bola vykonaná dychová skúška, ktorá bola pozitívna (pozn. red. presnú hodnotu polícia nezverejnila). Nariadené boli krvné odbery.Prípad je prešetrovaný pre podozrenie zo spáchania trestných činov ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a usmrtenie z nedbanlivosti, za čo mužovi v prípade uznania viny hrozí až desaťročný pobyt vo väzení,“ píše sa na oficiálnom webe českje polície.

Zdroj: Policie.cz | Foto: Depositphotos, Mapy.cz