Tento prípad otriasol nielen mestom, v ktorom sa prípad odohral, ale dostáva sa aj ďaleko za hranice Francúzska. O život prišlo len 10-ročné dievča, ktoré bolo v skupine cyklistov.

Podľa dostupných informácií sa v meste La Rochelle vo Francúzsku stala tragédia, keď do skupiny dvanástich detí vo veku od osem do jedenásť rokov, ktorú viedli dvaja dospelí, narazila až 83-ročná dôchodkyňa. Deti pritom mali reflexné vesty i prilby.

Viac ako polovica detí skončila v nemocnici, jedno dievčatko, žiaľ, na druhý deň vyhlásili po mozgovej smrti za obeť dopravnej nehody. Príčiny sa vyšetrujú, pričom žena mala negatívnu dychovú skúšku.

Žena šoférovala v protismere v zóne, kde je najvyššia povolená rýchlosť 30 kilometrov za hodinu. Do cyklistov mala naraziť spredu v kruhovom objazde. Príčina nehody zatiaľ nie je známa.

Kompetentní v tomto meste majú v budúcnosti v pláne na tejto ceste vyhradiť pruh re cyklistov, no ako miestni dodávajú, za ostatných päť rokov tu došlo k najmenej štyrom podobným nehodám, ktoré si smrť nevyžiadali. Žena nemohla byť údajne riadne vypočutá, pretože to jej psychický stav (zrejme zapríčinený tragédiou) neumožňoval.

Zdroj: The Local | Foto: Depositphotos