Uplynulý víkend mal mimoriadne trpkú príchuť pre dve rodiny z východného Slovenska. Počas cesty na bohoslužbu totiž došlo k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej prišli o život manželia Mária († 59) a Dušan († 64), pričom vozidlo smrti viedol ich 23-ročný sused Zdeno.

V sobotu krátko pred 16. hodinou došlo v smere od obce Štítnik na obec Kunova Teplica (okr. Rožňava) k tragickej dopravnej nehode. Vozidlo zn. VW Golf Variant, ktoré viedol 23-ročný vodič, dostalo na mokrej vozovke, pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, šmyk. Automobil, v ktorom sa v tom čase nachádzali vodič Zdeno (23), jeho matka Jolana (44) a ich susedia Mária († 59) a Dušan († 64), sa následne dostalo do protismeru, bočnou časťou narazilo do stromu, od ktorého sa odrazilo a ostalo stáť na poli.

Vodič pri dopravnej nehode utrpel podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia a jedna zo spolujazdkýň (44) sa zranila ťažko. Žiaľ, muž (64) a žena (59), ktorí sa taktiež nachádzali vo vozidle, utrpeli pri dopravnej nehode zranenia nezlučiteľné so životom. Podľa zistenia denníka Nový Čas sa posádka vozidla ponáhľala na bohoslužbu do neďalekého Plešivca, kde mali podľa slov dcéry zosnulej dvojice meškať.

Vodič bol podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok bol negatívny. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestná doprava. Zároveň vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a trestný čin ublíženia na zdraví,” uviedla Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia, Nový Čas