Zo sveta cyklistiky dorazila k fanúšikom veľmi smutná správa. Počas horských pretekov v Čechách, ktoré boli zároveň aj sólovými majstrovstami Európy, zahynul slovenský športovec. 43-ročný cyklista spadol na trati, pričom bol okamžite prevezený do nemocnice.

Jihlavská 24 MTB je názov cyklistických horských pretekov, ktoré sa organizujú v Čechách už roky. Tentokrát sa ale skončili obrovskou tragédiou. 10. ročník totiž po 13-tich hodinách poznamenalo nešťastie na trati. Slovenský cyklista Marian Kiss sa pri páde zranil a musela byť k nemu okamžite privolaná zdravotná pomoc.

Športovec bol podľa informácií oficiálneho webu pretekov ihneď prevezený do nemocnice. Napriek maximálnej snahe o záchranu jeho života však, bohužiaľ, zomrel. “S bolesťou v srdci si dovoľujeme oznámiť, že Marian Kiss (SVK), ktorý sa vážne zranil pri Jihlavskej 24 MTB, zomrel,” zverejnila stránka.

Preteky boli po zdrvujúcej nehode a prevoze cyklistu do nemocnice prerušené, pričom napokon ich organizátori úplne zrušili. “Sú veci, na ktoré sa nedá pripraviť, na smrť pretekára, kamaráta. Sme veľmi zarmútení. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť Marianovej rodine a blízkym,” dodali. Pred pár dňami fanúšikov dojala aj informácia o úmrtí snúbenice mladého speváka X Factoru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: jihlavska24mtb.czFoto: FB/Jihlavská 24 MTB