25. decembra došlo na Spiši k závažnej tragickej nehode, pri ktorej vyhasli životy dvoch maloletých osôb. O nešťastí, ktoré navždy poznamená najbližších príbuzných obetí, informovala polícia Slovenskej republiky v 1. sviatok vianočný.

Počas vianočných sviatkov došlo v smere jazdy od obce Rudňany na obec Markušovce (okr. Spišská Nová Ves) k fatálnej dopravnej nehode. 25. decembra dopoludnia viedol 34-ročný muž bez vodičského oprávnenia osobné motorové vozidlo zn. Škoda po obecnej komunikácii. Podľa predbežného vyšetrovania pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky, ako ani svojim schopnostiam, pričom narazil do dreveného stĺpa s betónovou pätkou.

V dôsledku uvedených skutočností utrpeli vodič so spolujazdcom ťažké zranenia, kým dve maloleté deti vo veku 9 a 11 rokov na zadných sedadlách skonali priamo na mieste nehody. „Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície začal v súvislosti s uvedenou dopravnou nehodou trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom usmrtenia. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania,“ uviedla polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: pol KE kraj