K veľkej tragédii došlo v utorok ráno v českej obci Šanov pri Hrušovanoch nad Jevišovkou. Prichádzajúci vlak tlačil stovky metrov červenú Daciu, v ktorej sedel len 21-ročný pretekár a 15-ročné dievča. Obidvaja na mieste zahynuli.

Veľká tragédia sa odohrala v utorok ráno po pol ôsmej v obci Šanov pri Hrušovanoch nad Jevišovkou v okrese Znojmo. V červenej Dacii sedel len 21-ročný Karel a spolu s ním sa viezla aj 15-ročná sestra jeho priateľky. Na železničnom priecestí, ktoré bolo zabezpečené svetelnou signalizáciou, no bez závor, došlo k stretu s osobným vlakom.

Vlak podľa informácii českého Blesku tlačil vozidlo ďalších 250 metrov, kým sa mu konečne podarilo celkom zastaviť. Hovorkyňa záchrannej služby Michaela Bothová potvrdila smutné slová: “Môžem potvrdiť dve úmrtia pred príjazdom našej posádky, zranenia boli devastačné, nezlúčiteľné so životom, ani sme nezahájili resuscitáciu,” dodala.

Mladík, ktorý šoféroval, mal byť pritom v tejto oblasti známym motocyklovým pretekárom, pričom už ako žiak základnej školy získal tretie miesto na Majstrovstvách ČR Supermoto. Z jeho smrti sa tak momentálne spamätávajú okrem rodiny a blízkych aj jeho fanúšikovia, ktorí tragédií nedokážu uveriť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Zpravodajství FTV Prima, Policie ČR