Tragédia sa odohrala v pondelok popoludní v českom Havířove. V paneláku začal horieť jeden z bytov, a zatiaľ čo dorazili na miesto hasiči, bol už v plameňoch. Bohužiaľ, zachrániť sa nepodarilo dvoch bračekov, kým sused stihol vyniesť aspoň ich sestričku.

V paneláku v havířovskej časti Šumbark došlo v pondelok popoludní k obrovskému požiaru. Privolaní hasiči oheň uhasili a z bytu vyniesli aj dvoch bračekov Daliborka a Ondrejka. 5-ročného a 3-ročného chlapčeka sa však, žiaľ, zachrániť a oživiť už nepodarilo. O život neprišla aspoň ich 9-ročná sestrička Pavlínka, ktorú stihol vyniesť duchaprítomný sused.

Podľa informácií Blesk.cz sa dievčatko aktuálne nachádza v nemocnici. Výpovede susedov hovoria o problémovej rodine, kde sa o malých chlapcov starala skôr ich sestra ako mama Lídia. Tá sa mala údajne venovať viac alkoholu a drogám. Do bytu si mala pravidelne vodiť čudné návštevy, robila hluk a vo vchode bolo neraz cítiť marihuanu.

Podľa ďalšej susedy mala mať žena aj štvrté dieťa, 14-ročnú dcéru, ktorá ale skončila v detskom domove. V čase incidentu sa mala nachádzať mimo bytu a vybavovať čosi v meste. Polícia aktuálne vyšetruje presnú príčinu požiaru a rovnako zisťuje, či sa niekto dospelý v čase požiaru nachádzal v byte s deťmi. Matka sa po tom, ako sa dozvedela o tragédií, zrútila a zatiaľ ju nebolo možné vypočuť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: polar.cz, blesk.cz │ Foto: Facebook/Hasičský záchranný zbor