V Anglicku neďaleko Birminghamu došlo krátko pred Vianocami k obrovskej tragédii. Ako informuje polícia, o život prišli traja chlapci vo veku 8, 10 a 11 rokov. 10-ročný Jack sa mal podľa slov jeho tety len snažiť zachrániť dvoch chlapcov, keď uvidel, že sa prepadávajú pod ľadom.

Neďaleko anglického Birminghamu došlo podľa informácií denníka Metro k obrovskému nešťastiu. Do jazera v parku Babbs Mill v meste Solihull sa prepadli minimálne štyria chlapci. Traja z nich vo veku 8, 10 a 11 rokov, bohužiaľ, neprežili. Štvrtý chlapec vo veku 6 rokov sa nachádza v kritickom stave v nemocnici.

Polícia objasnila, že pod deťmi sa na jazere prelomil ľad. Všetkých sa podarilo vytiahnuť, pričom utrpeli zástavu srdca a boli okamžite prevážaní do nemocnice. Nanešťastie sa ich už záchranárom nepodarilo oživiť. Svedkovia tvrdia, že na mieste sa pohybovali aj ďalšie deti a polícia tak i naďalej prehľadáva jazero.

Na sociálnej sieti sa však ozvala teta 10-ročnej obete. Malý Jack mal podľa jej slov v tom čase okolo jazera len prechádzať, keď uvidel, že pod dvomi chlapcami sa prebára ľad. Hrdinsky sa ale rozhodol, že cudzím deťom pomôže, hoci napokon prišiel o svoj život. Na Slovensku zahynulo pod vlakom neďaleko Bernolákova len 14-ročné dievča.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: metro.co.uk │ Foto: YT/BBC News