V okrese Humenné došlo v sobotu krátko po polnoci k ďalšej obrovskej tragédii. O život prišiel len 30-ročný muž zo Strážskeho, ktorý si mal podľa predbežných informácií sadnúť na koľajisko krátko pred príchodom vlaku. Rušňovodič tak už nemal šancu stroj zabrzdiť.

Ako informuje televízia JOJ, v sobotu krátko po polnoci došlo v okrese Humenné k veľkej tragédii. Podľa slov hovorcu ZSSK Tomáša Kováča si mal len 30-ročný muž zo Strážskeho sadnúť v noci na koľajisko. Následne ho mal prichádzajúci vlak zraziť, pričom rušnovodič nemal šancu stroj ubrzdiť aj napriek tomu, že okamžite použil rýchločinnú brzdu.

Na miesto boli okamžite privolané záchranné zložky, no zranenia obete boli natoľko závažné, že mohli už len konštatovať smrť. Hovorca ZSSK dodal, že podľa doterajších zistení išlo u mladého muža o úmyselné konanie. Rušňovodič sa podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Cestujúci vo vlaku neboli nijako zranení, pričom udalosť spôsobila meškanie tohto vlaku v trvaní 140 minút. Prešovská polícia prípad vyšetruje ako trestný čin usmrtenia a bolo nariadené vykonanie súdnolekárskej pitvy. Obhliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie. Pred pár dňami prišli o život dvaja ľudia pri požiari v prešovskej bytovke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: Televízia JOJ