V sobote došlo v okrese Rimavská Sobota k obrovskej tragédii. V obci Mojín sa pripravovala akcia, na ktorej sa mali odovzdávať vyznamenania za významné zásluhy a rozvoj poľovníctva na Slovensku. Počas toho však prišiel o život len 21-ročný Dávid z okresu Lučenec.

V sobotu sa mal v obci Mojín v okrese Rimavská Sobota konať Poľovnícky deň, počas ktorého sa mali udeliť vyznamenania za zásluhy o rozvoj poľovníctva na Slovensku. Prípravy boli v plnom prúde a na miesto prišli aj zamestnanci, ktorí zabezpečovali prípravu pódia, ako i ozvučenie na slávnostný deň poľovníkov.

Ako informuje portál Zregionu, jedným z pracovníkov bol aj mladý, len 21-ročný Dávid z okresu Lučenec. Mužovi sa príprava pódia a ozvučenia stala osudnou, keď zapájal elektrinu. Pri inštalačnej práci ho totiž nečakane zasiahol prúd.

Dávid utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Poľovnícky deň bol po otrasnej tragédii zrušený. Predseda Obvodnej poľovníckej komory Vojtech Kovalčík portálu potvrdil, že príčinou tragédie bol práve zásah prúdom. Polícia aktuálne vyšetruje incident ako prečin usmrtenia, pričom bola nariadená súdnolekárska pitva. V Rimavskej Sobote došlo pred pár dňami aj k vražde, pri ktorej mladý muž usmrtil svoju babičku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: regiony.zoznam.sk, vobraze.sk │ Foto: FB/Polícia SR – Banskobystrický kraj