Slovenský šport prišiel v utorok o ďalšieho skvelého človeka aj hráča hokejbalu. Len 40-ročný športovec a kapitán klubu náhle skonal, a to rovno počas zápasu. Podľa všetkého mu zlyhalo srdce a zachrániť ho nedokázali už ani privolaní záchranári. Zdrvení sú okrem rodiny i všetci kolegovia aj kamaráti.

Len 40-ročný športovec Peter Gulík prišiel v utorok náhle o život. Hokejbalista, ktorý bol extraligovým hráčom Lionu Svidník, sa podľa informácií Nového Času vybral zahrať si priateľský zápas, aby si udržiaval kondíciu. Počas neho sa mu ale nečakane zastavilo srdce a pomôcť mu nedokázali kolegovia, no ani privolaní záchranári.

Podľa toho, čo sme sa dozvedeli, v priebehu zápasu spadol ako podťatý. Spoluhráči aj privolaní záchranári sa ho snažili oživovať, ale márne. Odkedy som sa dopočul túto hroznú správu, neviem sa s tým vyrovnať. Je mi to nesmierne ľúto,” uviedol zronený tréner Lionu Rastislav Holečko. Zároveň vyjadril v mene celého tímu úprimnú sústrasť rodine.

Na sociálnej sieti sa k tragédií vyjadrila aj slovenská hokejbalová únia: “Veľmi smutná správa dnes dorazila z Prešova. Peter Gulik, extraligový hráč Lionu Svidník, zomrel vo veku 40 rokov. Hokejbalovému obrancovi zrejme zlyhalo srdce priamo počas zápasu, ktorý si bol zahrať. V mene SHbÚ vyjadrujeme úprimnú sústrasť celej rodine,” odkazuje. Len pred pár hodinami pritom Česko aj Slovensko zasiahla správa o úmrtí herečky Libuše Šafránkovej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: FB/Hokejbal.sk