Tragédia s obeťou: Spadla lanovka, hasiči evakuovali 15 ľudí!

Dátum:

Všetky záchranné zložky dnes zasahovali v českom Liberci pri tragickej udalosti, kedy z výšky približne 15 metrov spadla lanovka. Nehodu, žiaľ, neprežil strojvodca, ktorý utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Hasiči z Libereckého kraja informovali verejnosť o tragédii, ku ktorej došlo na lanovej dráhe pri vrchu Ještěd. Po páde kabíny tu zasahovali hasiči Správy železníc v spolupráci s jednotkami HZS ČR. „Zasahujeme v Liberci pri nehode kabínky lanovej dráhy na Ještěd. Záchrana osôb neďaleko spodnej stanice prebieha pomocou výškovej techniky. Na mieste sú aj hasiči- lezci,“ uviedli k udalosti.

„Spadla jedna kabína, ktorá išla smerom dole. V kabíne sme mali jednu osobu, ktorá, bohužiaľ, na mieste podľahla, lekár konštatoval smrť. Našťastie, druhá kabína zostala v štandardnej polohe, z ktorej bolo evakuovaných asi pätnásť ľudí,“ cituje ČT24 hovorcu krajskej záchrannej služby Michaela Georgieva.

Počas nešťastia sa v kabíne nachádzal len strojvodca, ktorý pri páde z približne 15 metrov utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Záchranári okamžite evakuovali 14 cestujúcich a strojvodcu z druhej kabíny, pričom tí neutrpeli žiadny úraz. Príčina tragédie zatiaľ nie je objasnená, od pondelka však mala byť v pravidelnej prehliadke pred nadchádzajúcou zimnou sezónou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: HZS, Twitter, Správa železnic, ČT24

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...