25. februára v nočných hodinách došlo v obci pri Banskej Bystrici k tragickej udalosti, na následky ktorej zomrel 52-ročný starosta. Aj napriek tomu, že sa mu snažili pomôcť príbuzní a následne aj hasiči, vážnym zraneniam napokon podľahol.

Ján Kupec v osudný večer zaparkoval vo svojom dvore rodinnému domu v obci Selce, kde pôsobil ako starosta. Podľa dostupných informácií vystúpil z auta a z kufra mal vyberať nákup, keď sa jeho vozidlo z neznámych príčin pohlo a 52-ročného muža zachytilo.

Najvyšší predstaviteľ obce mal byť nájdený zakliesnený pod zadnou časťou auta. Spod vozidla sa ho snažili vyslobodiť jeho najbližší, no napokon museli zavolať hasičov, ktorí auto nadvihli. Starosta bol vo vážnom stave, v dôsledku čoho ho privolaní záchranári uviedli do umelého spánku.

Následne bol v kritickom stave transpartovaný do nemocnice. Žiaľ, o pár hodín neskôr zraneniam podľahol. Okolnosti tragédie sú momentálnom predmetom vyšetrovania, pričom muži zákona začali trestné stíhanie pre usmrtenie. Nečakaný pohyb auta majú odhaliť znalci.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: joj.sk