Krimi Tragédia! Študenta († 24) v Prahe vyhodili od štátnic, spáchal samovraždu!

Tragédia! Študenta († 24) v Prahe vyhodili od štátnic, spáchal samovraždu!

Českou republikou v týchto dňoch otriasa mimoriadna tragédia, kedy sa po šokujúcom vyhodení zo štátnych skúšok pripravil o život nadaný študent. Mladý muž, ktorý bol považovaný za jedného z najlepších žiakov, mal údajne spáchať samovraždu v dôsledku hodnotenia prísneho učiteľa.

Počas skúškového obdobia na Právnickej fakulte Univerzity Karlovej sa mal odohrať medzi žiakom a učiteľom nečakaný incident, v dôsledku ktorého došlo k samovražde mladého muža. Po piatich rokoch štúdia bol nádejný právnik vyhodený zo štátnic, pričom kolegovia vyučujúceho priznali možnosť, že skúšajúci bol k študentovi nespravodlivo prísny.

„Musíme vám s ľútosťou oznámiť, že zomrel náš ročníkový kolega a kamarát. Venujme mu tichú spomienku,“ uvádza sa na sociálnej sieti Facebook v skupine právnikov. Ako uviedli pre portál Respekt.cz niektorí z učiteľov, jeden z prítomných v komisii mal byť k študentovi mimoriadne prísny napriek skutočnosti, že ostatní dvaja skúšajúci mu dali najlepšie hodnotenie, a teda jednotku.

Voči neštandardnému prístupu vyučujúceho sa ohradil i dekan fakulty Ján Kuklík a voči dotyčnému, ktorý si však nie je vedomý žiadneho pochybenia, v týchto dňoch zakročil. „Jeho stiahnutie zo skúšania bude trvať do doby, kým zistíme, akým spôsobom skúška prebehla. Najmä i s ohľadom na to, aby sme pre študentov zaistili nejakú objetivitu pri skúšaní,“ uviedol dekan pre Respekt.cz., pričom dodal, že učiteľ nebude žiakov skúšať ani v zimnom semestri.

Zdroj: Respekt.cz

Exit mobile version