V Nitrianskom kraji dnes došlo k fatálnej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol jeden ľudský život. Polícia apeluje na občanov, aby boli nielen v časoch sviatkov opatrní a na vozovke sa správali trpezlivo, ohľaduplne a zodpovedne.

Na ceste medzi Diakovcami a Tešedíkovom (okr. Šaľa) dnes došlo krátko po jedenástej hodine k dopravnej nehode, pri ktorej okamžite zasahovali všetky záchranné zložky. Ako uviedla polícia, na ostrej zákrute pravdepodobne nezvládol prejazd 40-ročný vodič vozidla značky Nissan Qashqai, pričom prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim Peugeotom 206.

“Jeho 56-ročná vodička na mieste nehody na následky poranení podľahla. Vodič Nissanu bol so zraneniami prevezený do nitrianskej nemocnice. Okolnosti, miera zavinenia a príčina tejto tragédie sú predmetom vyšetrovania šalianskej polície,” uviedol štátny orgán. Zástupcovia zboru zároveň vyzývajú vodičov k opatrnosti na cestách: “Polícia vyzýva vodičov k väčšej opatrnosti a obozretnosti. Trpezlivosť a ohľaduplnosť si pribaľte so sebou na cesty a v žiadnom prípade sa nedajte zlákať na pohárik alkoholu ak šoférujete.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol