V štvrtok 6. júna prijala polícia Slovenskej republiky správu o úmrtí mladej ženy, ktorá mala zomrieť potom, ako sa jej náhle zhoršil zdravotný stav. Len 18-ročné dievča pochádzalo z Banskej Bystrice, avšak, žiaľ, pomôcť jej nedokázal ani okamžitý zásah zdravotníkov.

Záchranné zložky boli v štvrtok ráno vyslané do miestnej časti Uhlisko v Banskej Bystrici, kde skonala mladá, len 18-ročná žena. Študentka bola podľa doposiaľ zistených informácii na návšteve u svojho známeho, pričom v ranných hodinách došlo k rapídnemu zhoršeniu jej zdravotného stavu.

Muž (46), u ktorého sa zosnulá nachádzala, ju okamžite previezol do nemocnice, pričom ešte počas cesty kontaktoval linku 112. Po opísaní situácie si vyžiadal sanitku rýchlej zdravotnej pomoci, s ktorou sa stretli na parkovisku na Mičinskej ceste, kde už žena nejavila známky života.

“Na miesto bol privolaný súdny lekár, ktorý nariadil vykonať súdnu pitvu. Presná príčina smrti mladej Banskobystričanky bude známa až po vykonaní pitvy. Bližšie okolnosti prípadu sú predmetom ďalších vyšetrovacích úkonov,” uviedla Petra Kováčiková, hovorkyňa
Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Zdroj: Polícia | Foto: Facebook/Záchranná zdravotná služba Bratislava