Východným Slovenskom otriasol škandál. 27. decembra zaútočil v dopoludňajších hodinách v meste Michalovce 30-ročný Lukáš na vlastnú matku Katarínu (57), pričom bol obvinený z pokusu o vraždu.

„V súvislosti s násilnou trestnou činnosťou, ku ktorej došlo včera 27. decembra v dopoludňajších hodinách v meste Michalovce, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície po vykonaní potrebných procesných úkonov, obvinil 30-ročného Michalovčana z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu spáchaného voči blízkej osobe,“ uviedla Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.

Obvinený Michalovčan mal v jednom z miestnych bytov v úmysle spôsobiť smrť 57-ročnej
žene, pričom ju po agresívnej hádke bodol kuchynským nožom priamo do hlavy. Obeť bola transportovaná záchrannou službou do nemocnice v Košiciach, kde sa okamžite podrobila operačnému zákroku.

Ako uvádza denník Nový Čas, o žene hovoria domáci ako o vzornej učiteľke a nekonfliktnej osobe s veľkým srdcom, pričom v Lukášovom živote mohli veľkú rolu zohrávať údajne aj drogy. Za predmetný čin hrozí obvinenému Michalovčanovi trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo na doživotie.

Zdroj: Polícia, Čas.sk