Uplynulý piatok obletela celé Slovensko zdrvujúca správa o prešovskej tragédii, kde došlo v dôsledku nešťastia k výbuchu plynu. v 12-poschodovom paneláku sa v tom čase nachádzalo množstvo rodín, pričom polícia, žiaľ, potvrdila i niekoľko obetí.

Po fatálnej nehode v Prešove prišlo o domovy množstvo obyvateľov bytového domu, ktorý sa nachádza na Mukačevskej ulici. Počas okamihu sa následne zmobilizovalo celé Slovensko, ktoré sa snaží obetiam nešťastia pomôcť, či už finančnými príspevkami, poskytnutím ubytovania, stravy, prípadne materiálnou pomocou.

Ako informuje Hasičský a záchranný zbor, na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych hasičov a viac ako 25 členov dobrovoľných hasičských zborov. Od sobotného rána pokračujú v činnosti, pričom boli prehľadané kritické podlažia 9, 10 a 11.

Len pred okamihom pritom prebehol prieskum 12 podlažia statikmi, ktorí zhodnotili, že predmetné poschodie je nestabilné a neodporúča vstup záchranárov. Ako dodal Peter Kovalík z KR HaZZ v Prešove, počet obetí je zo včera 4 a počas dnešného dňa boli z budovy vynesené ďalšie 3 telá. Po potvrdení ďalších informácii Vás budeme informovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: HaZZ