Ku veľkej tragédii v rodine známeho slovenského poslanca došlo v sobotu na Oravskej priehrade. Jeho len 28-ročný brat sa utopil počas rybárčenia, keď sa rozhodol doplávať k brehu vzdialenom 120 metrov.

V sobotu došlo na Oravskej priehrade ku veľkej tragédii. Marcel († 28), brat známeho poslanca za klub ĽSNS Andreja Medveckého, sa utopil. Partia kamarátov sa vybrala na tradičnú rybačku na člne. Keď sa však nachádzali približne 120 metrov od brehu, Marcel sa rozhodol skočiť do vody a k brehu doplávať.

Neposlúchal ani rady ostatných, ktorí ho od skoku odhovárali. Po preplávaní 20-tich metrov tak podľa informácii Nového Času zmizol pod hladinou a nepomáhala ani pátracia akcia Oravského záchranného systému. Telo hľadali v priehrade s hĺbkou 11 metrov, čo robilo akciu ešte náročnejšou. Dobrovoľníci napokon na druhý deň poobede našli telo Marcela bez známok života.

Marcelov brat a známy poslanec ĽSNS Andrej Medvecký, ktorý sa podľa informácii DenníkaN v roku 2016 vzdal poslaneckého mandátu kvôli rasistickému útoku na Dominikánca, je z obrovskej straty zdrvený, no oči pre plač ostali aj celej rodine a známym. Marcela všetci poznali ako dobrého a pracovitého chlapa a nedokážu tejto tragédii uveriť.

Poslanec ĽSNS Andrej Medvecký prišiel cez víkend o brata
Marcel sa utopil počas sobotňajšej rybačky

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Andrej Medvecký, Marcel Medvecký, Igor Janckulík