Slovensko sa v posledných dňoch vyrovnáva s početnými tragédiami, pri ktorých prišli o život desiatky ľudí. Po dopravných nehodách, samovraždách či šokujúcich násilných činoch tentokrát skonal len 17-ročný futbalista, pre ktorého bol osudným pád z okna.

23. novembra boli záchranné zložky privolané k ružomberskému internátu, pred ktorým ležal len 17-ročný Adrián S. z Námestova. Mladý muž dopadol na zem zo siedmeho poschodia, avšak dposiaľ nie je jasné, či z okna vypadol alebo úmyselne vyskočil. Polícia počas vyšetrovania vylúčila cudzie zavinenie, nakoľko mladík mal dopadnúť na nohy a spočiatku byť pri vedomí.

Obeť nešťastia utrpela závažné zranenia, mala prerazenú panvu a prepichnuté pľúca. Študent strednej školy bol nádejným futbalistom, pričom hrával za MFK Ružomberok, a taktiež pôsobil v slovenskej futbalovej reprezentácii do 18 rokov. Rodina, priatelia ani kolegovia zo sveta športu nemôžu šokujúcej tragédii uveriť a v dôsledku jeho úmrtia bol odložený aj plánovaný sobotný zápas medzi Ružomberkom a Senicou.

“Prepáčte, veľmi ťažko sa mi hľadajú slová. Zasiahlo ma to tak bolestivo, že ešte sám neviem, ako sa k tej správe postaviť. Naposledy sme boli spolu pri zraze a následnom dvojzápase v Rumunsku, bol to normálny mladý chalan, talentovaný futbalista. Na najbližší výjazd do Čiernej Hory bol medzi náhradníkmi, dohodli sme sa tak s jeho materským klubom. Rátal som s ním opäť na jar pre náš národný tím. Dovoľte mi vyjadriť úprimnú ľútosť rodine a najbližším,“ uviedol s hlbokým zármutkom tréner reprezentačnej osemnástky Stanislav Macek pre Slovenský futbalový zväz.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk, futbalsfz.sk | Foto: FB/A.S.