Zo slovenského športu prišla ďalšia tragická správa. O život totiž prišiel cez víkend len 30-ročný triatlonista, ktorý sa v čase incidentu nachádzal na priechode pre chodcov. Podľa všetkého mal doňho naraziť mikrobus, pričom mladý športovec náraz neprežil.

Cez víkend došlo v Budapešti k mimoriadne tragickej udalosti. Ako informuje portál Triathlon, vo veku 30 rokov zahynul slovenský športovec Jakub Meszáros. Triatlonista z Levíc sa nachádzal na priechode pre chodcov, kde mal čakať na zelenú. „Čakajúc na zelenú prechádzala dlhšia kolóna áut (pravdepodobne s pápežom). Pravdepodobne po naskočení zelenej sa Jakub pohol cez priechod, ale jedno oneskorené auto kolóny ešte chcelo dobehnúť kolónu…,“ píše sa.

Portál Šport24 však uvádza inú verziu udalosti: „Nehoda sa stala pri budove Opery, kde sa skupinka mladých ľudí zo Slovenska snažila prejsť cez cestu. Jeden z nich, 30-ročný muž, zrýchlil krok; zrejme chcel byť čo najskôr na druhej strane. Mikrobus prechádzajúci na zelenú ho zrazil, pričom chodca silný náraz odhodil do vzdialenosti približne 20 metrov,“ uvádza.

Následne na miesto nehody dorazila záchranka, no aj napriek rýchlemu zásahu sa už mladého Jakuba nepodarilo oživiť. Nikto iný zo skupiny chodcov zranený nebol, pričom okolnosti nehody vyšetruje maďarská polícia. Je tak nateraz otázne, či a kto prešiel na vozovkou na červenú. Svet zasiahla aj smrť 33-ročného olympionika, ktorý rovnako zahynul pri dopravnej nehode.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: triathlon.sk, sport24.pluska.sk │ Foto: FB/Slovenská triatlonová únia