V pondelok zasiahla Európu silná víchrica Sabine. Tá si na poľskej strane Tatier vyžiadala aj dva ľudské životy. Po strhnutí strechy zomrela 52-ročná matka aj jej 15-ročná dcéra, kým ďalšia 21-ročná dcéra je v nemocnici.

Víchrica Sabine sa presunula v pondelok nad Európu, kde spôsobila rozsiahle škody, no aj prvé obete na životoch. Kým v Škandinávií vzala život jednému rybárovi na loďke, už o chvíľu vyčíňala silou 100 km/h na poľskej strane Tatier v Tatranskej Bukovine. Tam pred jedenástou hodinou strhlo strechu z budovy požičovne lyží, ktorá privalila štyroch ľudí na parkovisku.

Privolaní záchranári už, žiaľ, nedokázali pomôcť 52-ročnej mame a ani jej 15-ročnej dcére. Ďalšie dve osoby boli podľa informácií portálu 24 Tygodnik Podhalanski prevezené do nemocnice, pričom jednou z nich je ďalšia, 21-ročná dcéra nebohej ženy.

Barbara Tydannik, okresná prokurátorka v Zakopanom dodala: “Preskúmame všetky okolnosti tejto udalosti, vrátane toho, či bola budova, z ktorej sa uvoľnila strecha, postavená legálne a či bola náležite zabezpečená.” Prokurátor Jacek Dyka uviedol, že strecha bola na budove pripevnená len provizórne a nešlo o pevnú konštrukciu. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: 24tp.pl │ Foto: YouTube/Piotr Piotruś