V sobotu prijala Horská záchranná služba hlásenie o kolapse mladého 36-ročného muža. Ten počas zostupu z Bystrej lávky pri Vyšnom Wahlenbergovom plese odrazu upadol do bezvedomia. Napriek maximálnej snahe záchranárov a rýchlom prevoze do nemocnice v Poprade však, bohužiaľ, neprežil.

V sobotu prijala Horská záchranná služba hlásenie o kolapse turistu vo Furkotskej doline. Len 36-ročný muž mal pri zostupe z Bystrej lávky pri Vyšnom Wahlenbergovom plese odrazu upadnúť do bezvedomia. Počas telefonátu záchranárov sa turistovi zastavil obeh, a tak musela byť zahájená laická resuscitácia riadená telefonicky.

Po príchode záchranárov pokračovali v oživovaní profesionáli. Muž bol následne letecky transportovaný do nemocnice v Poprade. Ako však dodala pre RTVS hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) Air Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjaková, turista, bohužiaľ, neprežil. „Žiaľ, napriek maximálnemu úsiliu sa mladého muža nepodarilo zachrániť,“ priblížila smutný záver akcie. O Život prišlo po brutálnej vražde aj 12-ročné dievča, ktoré našli v Paríži poskladané v kufri.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hzs.sk, spravy.rtvs.sk │ Foto: FB/Horská záchranná služba