Vo Vysokých Tatrách došlo v stredu k ďalšej tragédii. Pod vrcholom Bradavica, kde v tom čase husto snežilo, nešťastne spadli dve osoby smerom do Slavkovskej doliny. Poľský horský vodca okamžite kontaktoval Horskú záchrannú službu, no tá už, žiaľ, nemohla pomôcť.

Ako informuje na svojom portáli Horská záchranná služba, v stredu bola privolaná vo Vysokých Tatrách na pomoc dvom ľuďom. Tí spadli pod vrcholom Bradavica z Kvetincového sedla smerom do Slavkovskej doliny. O pomoc požiadal horskú službu poľský horský vodca.

Na mieste v tom čase husto snežilo s hmlou a viditeľnosťou len do 50 metrov. Keďže záchranári nemohli pre nepriaznivé poveternostné podmienky letieť, museli sa príslušníci na miesto dostať pozemne. Záver akcie bol však tragický.

Po príchode pod žľab nikoho nenašli, preto začali spoločne hľadať pod snehom. Po asi hodine hľadania sa im podarilo oboch nájsť, avšak už bez známok života,“ uviedla služba. Telá obetí budú môcť byť transportované vrtuľníkom až po tom, ako to opäť umožní poveternostná situácia. Dve mŕtve telá boli nedávno objavené aj v rodinnom dome v Lučenci.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hzs.sk │ Foto: FB/Ministerstvo vnútra SR, Horská záchranná služba