K mimoriadnej tragédii došlo medzi obcami Brestov n/Laborcom a Radvaň n/Laborcom, kde osobné vozidlo usmrtilo len 28-ročného chodca. Na ceste bol na neosvetlenom úseku bez reflexných prvkov, čo sa mu stalo osudným.

V okrese Medzilaborce došlo k smrteľnej dopravnej nehode, kedy si vodič osobného vozidla Škoda Octavia Combi nevšimol 28-ročného chodca. Muž stál v čase stretu z automobilom na bielej stredovej čiare, pričom bol v tmavom oblečení na neosvetlenom úseku. U vodiča bolo vylúčené požitie alkoholických nápojov, chodcovi bola na zistenie alkoholu odobratá krv.

„Takýmto nehodám sa dá veľmi jednoducho predchádzať. Stačí len dodržiavať známe pravidlá cestnej premávky, a to tak zo strany vodičov áut ako aj zo strany chodcov. Nezabúdať na to, že v cestnej premávke máme okrem svojich práv predovšetkým povinnosti! Povinnosti voči sebe i voči druhým,“ upozorňuje polícia Slovenskej republiky. Taktiež však upozorňuje, že reflexné prvky na oblečení alebo taškách by už mali byť neodmysliteľnou súčasťou.

Zdroj: Polícia SR