15. septembra došlo v českých Korytčanoch na Kroměřížsku k fatálnej nehode, pri ktorej prišli o život dvaja dobrovoľní hasiči. Jaroslav F. (†35) a Marek V. (†46) na mieste pomáhali po výbuchu plynu v dome, pričom udalosť pre nich mala katastrofálny záver.

Pri rekonštrukcii rodinného domu v malej obci Koryčany na Kroměřížsku sa pri štandardných prácach poškodilo potrubie, v dôsledku čoho začal unikať plyn. Majiteľ domu tak okamžite zavolal odborníka, okrem ktorého prišli na miesto aj dobrovoľní hasiči. Žiaľ, krátko na to, ako prišli do domu, plyn explodoval a mužov zavalili trosky, v dôsledku čoho prišli o život. Kým starší Marek skonal okamžite, mladšieho Jaroslava sa snažili niekoľko desiatok minút oživovať, avšak bez výsledku.

Po fatálnom výbuchu sa začali v okolí domu zhromažďovať ľudia, medzi inými aj matka jedného zo zosnulých. „To ja som mala ísť, nie on. Ja už som stará,“ vzlykala podľa portálu Blesk.cz zúfalá žena, ktorá sa na mieste tragédie zrútila. Po jej synovi zostala manželka a trojročná dcérka, kým majiteľ domu (29) skončil s vážnymi zraneniami v nemocnici. Jeho tehotná žena vyviazla z našťastia bez zranení, nakoľko sa v čase výbuchu nachádzala v záhrade za domom. Okrem zosnulých boli zranení aj ďalší dvaja hasiči, ktorí vyviazli s ľahšími zraneniami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: blesk.cz, Hasičský záchranný sbor ČR| Foto: YT/CNN Prima NEW, FB/Hasičský záchranný sbor ČR