Vo štvrtok poobede došlo na Hlohoveckej ulici v Nitre k obrovskej tragédii. Nákladné auto narazilo do 51-ročného cyklistu, ktorý zraneniam na mieste podľahol. Obeťou sa pritom stal známy a uznávaný lekár, ako aj hudobník František Kuzma. 

Vo štvrtok došlo po 15. hodine na Hlohoveckej ulici v Nitre k obrovskej tragédii. 51-ročný cyklista sa stal obeťou dopravnej nehody, pri ktorej do neho vrazilo nákladné auto. Muž svojim zraneniam podľa informácii MyNitra na mieste podľahol.

Obeťou bol pritom známy a uznávaný lekár František Kuzma, ktorý dlhé roky úspešne pôsobil ako primár Psychiatrickej kliniky Fakultnej nemocnice v Nitre. Zároveň sa však intenzívne venoval hudbe ako frontman nitrianskej kapely Dr. Zetor.

Za lekárom a hudobníkom smútia mnohí, ktorí ho spoznali profesne, alebo si obľúbili recesistické texty kapely. Na sociálnej sieti smutnej správe viacerí nemohli uveriť. Jedným z nich je aj bubeník kapely Joey Banovský, ktorý poslal “Ferovi” srdcervúci odkaz: “Fero… ten album asi dokončíme v nebi… Nemôžem tomu uveriť, idem si otvoriť fľašu… Odpočívaj v pokoji,” napísal. Česť jeho pamiatke.

František Kuzma bol uznávaný lekár a frontman kapely Dr. Zetor

Zdroj: mynitra.sme.sk │ Foto: Facebook/Dusan Juhas, Dr. Zetor