Známy poľský YouTuber, ktorý sa preslávil krásnymi videami z horských štítov, už, bohužiaľ, nie je medzi nami. Len 25-ročný mladík zahynul vo Vysokých Tatrách, pričom osudným sa mu stal Kežmarský štít.

Poľský YouTuber Dominik Socha mal pred sebou celý život a na kanáli tešil svojimi videami viac ako 20-tisíc odberateľov, pričom jeho tvorba dosahovala státisíce zhliadnutí. 25-ročný mladík mal obľubu v horskej turistike a zdolal i Mont Blanc. Koncom februára sa vybral aj s kamarátom do Vysokých Tatier, odkiaľ sa už, žiaľ, podľa informácií portálu Spidersweb nevrátili.

21. februára začala Záchranná horská služba pátrať po dvoch mladých poľských turistoch, ktorí sa stratili na Kežmarskom štíte. V poobedných hodinách prišla smutná správa: „V popoludňajších hodinách boli za pomoci lavínového psa dobrovoľného psovoda HZS nájdené dve telá (27 a 25-ročných) poľských horolezcov bez známok života,“ uviedli na sociálnej sieti.

Dvaja kamaráti pritom zrejme spadli z výšky 400 metrov z Ušatej veže do Veľkej Zmrzlej doliny. Fanúšikovia horského nadšenca v minulosti často napomínali za to, že podľa nich nemal pri výstupoch dostatočné horolezcké vybavenie. Nevedno však, či bolo príčinu veľkej tragédie práve toto. Úprimnú sústrasť rodinám.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: spidersweb.pl │ Foto: Facebook/Horská záchranná služba, YouTube/Dominik Socha