Do hereckého neba navždy odišiel jeden z najznámenjších slovenských umelcov, herec Štefan Kožka. Podľa informácii portálu Markiza.sk mal bezvládne telo 66-ročného muža objaviť jeho sused, pričom ho trápili problémy so srdcom, a taktiež mu bol diagnostikovaný koronavírus.

Pred okamihom informoval portál Topky.sk o nečakanom úmrtí jedného z najznámejších slovenských hercov. Štefan Kožka, ktorý bol jednou z kľúčových postáv seriálu Horná Dolná a stvárnil v ňom veterinára Jána Chalupku, skonal vo veku 66 rokov, pričom ako dodáva Markíza, jeho bezvládne telo mal objaviť sused v maďarskej Rajke.

Umelec pôsobil ako herec i režisér a po skončení štúdia na VŠMU na doskách Poetického súboru v Bratislave. Štefan Kožka, bývalý manžel herečky Zuzany Skopálovej, sa okrem markizáckeho seriálu objavil i v množstve legendárnych filmov ako Tisícročná včela, Fontána pre Zuzanu 2, Alžbetin dvor, seriáloch Búrlivé víno, Odsúdené, ale taktiež pracoval ako režisér na muzikáloch Cigáni idú do neba alebo HairSpray. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Topky.sk | Foto: IG/tvmarkizaofficial, polnispetusa